Android Alternatifi Varmı? Yada Google Uygulamaları Nasıl Kalkar?

Konu, 'Android' kısmında bigchefstarys tarafından paylaşıldı.

1. bigchefstarys

bigchefstarys Tekno Uzman

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba değerli arkadaşlarım,

Son zamanlarda bu duyguyu çok yaşamaya başladım, geliştiriciyim ve google uygulamalarını çok kullanıyorum. Kişisel görüşüme göre google artık çöplüğe döndü ve benim bir hastalığım vardır ki. Bir şeyi bırakıyorsam bunu tamamen silmem gerekiyor. Şöyle;

Google firmasını bırakarak yandex'e tamamen geçmek istiyorum ama android telefonumda yine google'a muhtaç olmam benim canımı çok sıkıyor. Android alternatifi spotify ve yandex uygulamalarını çalıştıran os mevcutmu? Yada en basitinden android telefonumu googledan tamamen ihraç edebilirmiyim?

2. Strkey

Strkey Tekno Onursal

Beğenilen Mesajlar:
    338
    Ödül Puanları:
    93
    Yandex'in bildiğim kadarıyla bir mobil işletim sistemi yok.
    Tamamen değiştirmek istiyorsanız en ideal çözüm IOS olacaktır. Dolayısıyla IPhone tercih etmeniz gerekecektir.

3. exixiz

exixiz Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Oxygen OS, Cyanogen OS, Tizen OS, Firefox OS, Ubuntu vs.. vs.. bir sürü işletim sistemi mevcut. Bunları deneyebilirsiniz. Google üzerinde kurulumlarını ve aşamaları araştırırsanız bulabilirsiniz.

Firefox Os veya Ubuntu araştırınız..

4. bigchefstarys

bigchefstarys Tekno Uzman

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Firefox, Ubuntu touch ve magento os faliyetleri durduruldu, Tizen os stabil çalışmıyormuş. diğerlerine bakacam biraz teşekkürler

5. kodtayfasi

kodtayfasi Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Tizen OS güzel ama çok geride. Yaklaşık 4 yıl geriden geliyor. Ama ben androidi neden sevmediğini anlayamadım.

6. Thrill

Thrill Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Google uygulamalarını temizleyebilrsin.
    En temiz çözüm yukarıda arkadaşların belirttiği gibi Custom Rom kurmak. Resurrection Remix tavsiyem.
    Romu kurduğunda sadece stock uygulamalar içinde olur. Google uygulama paketini sonra yüklersin ki sen sadece Play Store ve Play Store'un çalışmasını sağlayan gerekli libleri içeren paketi yüklersen sadece Play Store uygulaması olur cihazında (Google'a dair).
    Diğer türlü cihazını rootlarsın ve root erişimine sahip bir dosya yöneticisi ile cihazdaki Google uygulamalarını temizleyebilirsin.

7. batuhankz

batuhankz Tekno Kalfa

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bence yoktur

Sayfayı Paylaş