C# kitap ve izlenecek yol önerisi

Konu, 'C / C# / C++' kısmında aliozturk51 tarafından paylaşıldı.

1. aliozturk51

aliozturk51 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    Ben hobi olarak ilgileniyorum. Sürekli ara vermek zorunda kaldığım için unutuyorum. Fakat her başladığımda geldiğim yere kadar çok kısa sürede hatırlıyor ve aynı seviyeye gelebiliyorum. Eğitim videolarını zaten seyrediyorum fakat ben her zaman kaynak olarak kitap olsun istiyorum. Kitap olunca birde daha rahat kavrıyorum veya oradaki örnekleri de yapmaya çalışıyorum. Bana göre hiçbir zaman bir videolu anlatım bir kitabın yerini tutamaz. Aynı filmlerdeki gibi. Kitapları film yaparlar ama çoğu detay kitapta kalır. Okuyunca ne kadar saçma film dersiniz. Hiç alakası yok felan diye. Başına gelen muhakkak vardır. Bu yüzden benim ilerlememe yarayabilecek bir kitap önerebilir misiniz veya ne bileyim bu işi yapanlar nasıl bir yol izledi, ne zorluklarla karşılaştı yazarsalar memnun olurum.

2. Strkey

Strkey Tekno Onursal

Beğenilen Mesajlar:
    459
    Ödül Puanları:
    113
    "İnternetten ücretsiz videolar izlemek yerine neden her zaman kitap istiyorlar" diye düşünüyordum sürekli. İletin sayesinde aklımda dolaşan bir sorunun cevabını almış ve iyi anlamış oldum.

Önerebileceğim kitap: C# 6.0 Zaten bir kitabın olsa bile önüne çıkabilecek her sorunu aşman için ayrıca bir internete de ihtiyacın olacak.

Yol olarak ise kendi kafanda bir proje tasarlamalısın. Ekleyeceğin her bir özellik sana daha fazla şey katacak emin ol.

Bazı arkadaşlar ise zaten olan bir projeyi tekrar yaparak kendilerini geliştirmeye çalışıyor ki bence bu aptalca değil mantıklı bir hareket.

- Bu ikisi arasından birini seçip devam edebilirsin.

Son düzenleme: 8 Haziran 2017
    Kalenderadam, aliozturk51 ve FoxiDogi bunu beğendi.
  3. FoxiDogi

FoxiDogi Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Bir proje ile öğrenmek çok daha mantıklı bana göre. İhtiyacın olan şeyleri araştırıp öğreniyorsun.

Kalenderadam ve aliozturk51 bunu beğendi.
  4. aliozturk51

aliozturk51 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası bir şeyi en iyi karıştırarak öğrenirsin. Zamanla kendi kendine birşeye muhtaç kalmadan tek yazabilirsin. Ama her zaman örnek projeler üzerinden gitmek ve onları düzenleyerek başlamak, yeni şeyler eklemek gerçekten öğretici oluyor. Bu dediklerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim. Aynı iş adamları gibi hep birilerini örnek alıp kendilerini onlara bakarak geliştiriyorlar. Sonra büyük bir firma sahibi oluyorlar. Bizde proje örneklerine baka baka, karıştıra karıştıra profesyonelleşiriz. Azim olduktan sonra :blush:

5. BirBTÜlü

BirBTÜlü Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle eğer algoritma bilgin olmalı eğer algoritma bilgin çok iyi ise istediğin bütün dilleri kolaylıkla üzerine düşerek öğrenebilirsin.önemli olan algoritma geliştirmek ve akış diyagramı çıkarmak bir sorunu çözmek kafa yormak eğer bu konuda çalışmak istiyorsan fahri vatansever in algoritma ve programa diye bir kitap var birçok dil için c/c++/c# /java/matlab gibi dillerin kolay örnekleri ve başlangıç seviyesinde anlatımları var.eğer c# da biraz bilgin varsa c# ile nesne programlamaya giriş diye bir kitap var onu tavsiye ederim

aliozturk51 bunu beğendi.
  6. Kalenderadam

Kalenderadam Tekno Prof

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Benim algoritma bilgim hiç yok ben ne yapmam gerekir?

7. Strkey

Strkey Tekno Onursal

Beğenilen Mesajlar:
    459
    Ödül Puanları:
    113
    Algoritma derslerinden başlamalısın;
    [7spoiler]
    Her şeyi daha iyi anlamaya başladığında, diğer derslere devam ederek kendini geliştirebilirsin.

8. serdarisci

serdarisci Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar programlama yazmaya başlamadan önce bilgisayar makine mantığını öğrenmeniz gerekmektedir. Bunuda algoritmaya çalışarak öğrenebilirsiniz kodlamanın temeli makine dilidir.Makine gibi herşeyi sıralı ve düzgün hatasız yapmayı öğrenmelisiniz algoritma ile.

<a href="http://antalyatransfer.site" target="_blank">antalya transfer</a>

9. Dentrax

Dentrax Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben nasıl başladım onu anlatayım.

Kitap okuyarak, dersleri takip ederek vb. gibi şeylerle başlamadım. Direkt hazır source kullanarak giriştim olaya. Bunları incelerken hem algoritma mantığım gelişiyordu, hem uygulamada, hem de öğrenimde artış oluyordu.

Derslerde hep şöyledir ; İlk konulardan başlanır, teorik kısım anlatılır, x fonksiyonun ne olduğu 30 dakika boyunca anlatılır ve insan sıkılır. Bu tür eğitime karşıyım aslında. Bütün konular için belki iyi bir öğrenim fakat yazılım için bence değil.

Öncelikle algoritma mantığını geliştir, temel kavramları anlamaya çalış. Sana illaki demiyoruz ki hepsini bakmadan yaz, dört dörtlük olsun. Daha sonra hazır kaynak kodları ve projeler indir, sürekli onları okuyarak ne yapmak istediğini anla. Bilmediğin fonksiyonların isimlerini wiki de bulabilirsin.

Başarılar

10. dangerlord63

dangerlord63 Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Kalenderadam bunu beğendi.
  11. Kalenderadam

Kalenderadam Tekno Prof

Beğenilen Mesajlar:
    9