Construct 2 : Oyun Geliştirme Ekibi

Konu, 'Oyun Geliştirme' kısmında ahmetnecipkoksal tarafından paylaşıldı.

1. ahmetnecipkoksal

ahmetnecipkoksal Tekno Uzman

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar İsmim Ahmet Necip Köksal kullanıcı adımda olduğu gibi 21 yaşında Açıköğretim okuyan motorsporlarına ve bilgisayar oyunlarına acayip merak duyan bir muhasebeci ( sonu hüsran bitti dimi muhasebeci :grinning: ), ben ufak bir oyun geliştirme ekibi kurmak ve bu ekiple yükselmek istiyorum.

Kendimi biraz açıklarsam; Ben daha önce hiç oyun motoru kullanmadım, Adobe Photoshop, Illustrator programlarını biliyorum, FL Studio müzik prodüksiyonu programını biliyorum ve uzun zamandır da bunlarla uğraşıyorum. Bilgisayar oyunları ile aram epey haşır neşir fakat son zamanlarda laptopumun gücü yeni oyunlara (Battlefield1, NFS, GTA5 vs.) yetmiyor.

Benim ilgi duyduğum 2D, 3D olan grafiği ahım şahım olmasa bile hikayesi kurgusu sayesinde beni etkilemeyi başaran bir sürü oyun var.

Bende bu sektöre benim gibi hevesli arkadaşları toplayıp "birlikten güç doğar" kelimesini düşünerek bir ekip kurmak istiyorum.

Asıl meseleye gelecek olursak, ben Construct 2'yi biraz kurcaladım ve fonksiyonları az buçuk öğrendim, öğrenilmesi basit ve üzerinde durulduğunda etkileyici oyunlar yapılabilecek bir oyun motoru.

Ben şuan Tasarım 7/10, Müzik 5/10 puanlama verecek olursam kendime bu şekilde ekibin bir parçası olabilirim. Eğer sizlerde benim şu, bu, şöyle bilgilerim var ve ekibe bayağı katkım olur derseniz, ve özellikle bu oyun motorunda oyun geliştirmek bu tarz oyunlar ilgimi çekiyor derseniz gelin Türk Oyun Geliştiricilerin arasına bir ekip daha yerleşsin.

(Ben şu sıralar bir tekstil sektöründe muhasebe departmanında çalışıyorum akşamları vaktim var oluyor "tabi ders çalışmadığım sürece :grinning:"

Gönüllü ve Yetenekli arkadaşları bir ekip kurmak adına bekliyorum. Belli mi olur, Unity, UnrealEngine vs. derken yükselir kaliteli oyun motorları kullanırız. :grinning:

Eğer özel olarak sormak danışmak ve ekip oluşturma ile ilgini söyleyecekleriniz varsa bana profil adresimdeki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Yiğit Çınar bunu beğendi.
  2. senraadolsana

senraadolsana Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    114
    Ödül Puanları:
    73
    Construct başlangıç seviyesinde iyidir. Ancak ona ayıracak vaktini unity yada unreal ile başlamak sektörde daha iyi adımlarla ilerlemene yardımcı olur.

Başarılar

3. ahmetnecipkoksal

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Haklısınız, fakat benim hedefimte Volgarr The Viking tarzında bir Indie oyun geliştirmek var farklı bir konsept hikaye şeklinde. Veya DoorKickers tarzı 'da olabilir.

Son düzenleme: 6 Ocak 2017
  4. dpcco

dpcco Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    138
    Ödül Puanları:
    63
    Kesinlikle başlangıç için unity ile başlamalısın, yeteri kadar kaynak mevcut, muhasebeci olman zaten işin en dikkat çeken kısmı

ahmetnecipkoksal ve senraadolsana bunu beğendi.
  5. ahmetnecipkoksal

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Biraz da onu kurcalayayım bakalım. ama yinede şuan aklım Construct 2 den yana :grinning:

6. ahmetnecipkoksal

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yokmu istekli, çabalamak isteyen birileri?

7. kurtogluben

kurtogluben Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    @FoxiDogi kardeşim sende oyun geliştiriyordun ben bilmiyorum bana öğretme şansınız varsa bende elimden geleni yaparım

8. ahmetnecipkoksal

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Benim aklımda, Tom Clancy's The Division tarzında 2D pixel bir hayatta kalma oyunu yapmak var, hafif kış ve sonbahar temalı, karakterimizin bir aracı olacak ve silah ekipmanları olacak, fakat mermi tükenmesi, silahın bozulması ve karakterin onu bırakması, çevreden yeniden bulması gibi özelliklerinde olması,
    Hikayenin ise karakterin aracı ile dünyayı saran eşkiya ve çetelerden oluşan gruplardan masum insanları kurtarmaya çalışmak ve güvenli bölgelere götürmek, onlarca bölüm olması, ve oyunun her bölümde haydutların giderek zorlaşması. :blush:

9. kurtogluben

kurtogluben Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    biraz da argo şive katılırsa bence farklı yörelerden de olursa ufak komedi çok güzel olmaz mı ?

10. ahmetnecipkoksal

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yok argo ve şiveye gerek yok, ben daha çok hikaye temalı güzel bir oyun olmasını istiyorum.

11. kurtogluben

kurtogluben Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    oyun da ya keskin laflar da olmalı ki aksiyon olsun oyun tadı çıkar crytek mesala türkçe yama da çok güzel bir oyun yapmıştı

12. ahmetnecipkoksal

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Tabiki orası öyle ama, 2D pixel bir hayatta kalma oyununda hikayeyi yazmak lazım, seslendirmelerin iyi olması lazım, ben açıkçası construct 2 oyun motorunda henüz temelini öğrendim sayılır pek profesyonel değilim ama çok aşırı ilgi duyuyorum. O yüzden bu işin içinden çıkamayacağım için eğer gönüllü ekip olup bir iş çıkarmak isteyen varsa diye konu açmak istedim.

13. FoxiDogi

FoxiDogi Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bu sene üniversiteye hazırlanıyorum yardım etmek isterdim ama bu oyun motorunun daha önce hiç kullanmadım Ben Unity kullanıyorum ve mobil için çalışıyorum Eğer ki sorularınız falan olursa tabii ki de yardımcı olurum Unity öğrenmek için kaynaklar var Ben oralardan öğrendim

Youtube da sebilgi kanalı

Açıkakademi de c# ve unity dersleri var.

Grafik konusuna pek hakim değilim.

ahmetnecipkoksal bunu beğendi.
  14. Yiğit Çınar

Yiğit Çınar Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Herkezin dilinde yapışmış bi unity arkadaşlar unity çok kolay bir dil ve herkez tarafından kullanılıyor.Biraz konsept,hikaye felan farklı olsun başka oyun motorlarınada yönelin.Unityde 50 $ verin hazır oyunu alın ismini değiştirin steam'e koyun bu kadar basit :blush: Unreal engine öneririm.

15. Yiğit Çınar

Yiğit Çınar Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    1

Hocam bu dil çok ilgimi çekti :blush: Bende yeni yeni öğrenmeyebaşlayacağım isterseniz ekibinizin ilk parçası olabilirim ? Beraber öğreniriz

ahmetnecipkoksal bunu beğendi.
  16. agg1401

agg1401 Tekno Kalfa

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben Construct 2 kullanıyorum, sana destek olmak isterim. Yardıma ihtiyacın olursa çekinmeden yazın.

Sayfayı Paylaş