DELL İNSPİRON 5567 EKRAN KARTI

Konu, 'Dell' kısmında hasanc00 tarafından paylaşıldı.

1. hasanc00

hasanc00 Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dell Inspiron 5567 Intel Core i7 7500U 8GB 1TB AMD R7 M445 bilgisayarı alalı 1 hafta oldu ben de bi kaç bişey yükledim autocad 2016 pes 2017 cayır cayır çalışıyor ama farcry primal 4 fps alıyorum neden anlamadım.Bildiğim kadarıyla gereksinimlerden daha üstün bilgisayar ama fps yok en çok gördüğüm fps 10.Youtubede gta5 oynarken çekmiş adam orta ayarda 45 fps alıyor çok da anlamıyorum açıkçası bunlardan.Bir de farcryda intel grafikleri seçeneği var onda 8 fps oluyor iki tane mi ekran kartı var bi açıklar mısınız? Neden böyle oluyor yardım eder misiniz?

2. Ugur

Ugur Tekno Onursal

Beğenilen Mesajlar:
    255
    Ödül Puanları:
    93
    Öncelikle evet bilgisayarında iki ekran kartı var. Bunlardan birisi işlemcinin grafik kartı yani intel olan. Diğeri ise AMD olan. Oyunlarda ve performans gerektiren programlarda sistem otomatik olarak yüksek ekran kartına geçiş yapar, masaüstünde ve internet gezinmelerinde ise intel ekran kartını kullanır. Bu bazen yazılımsal olarak otomatik geçiş yapmıyor ve oyunların bazılarında düşük ekran kartı ile açıyor. Burada elle yüksek karta atamak gerekiyor. Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp Değiştirilebilir Grafikler sekmesine tıkladığında yüksek grafikte açmak istediğin oyuna ekran kartını atadığında problem çözülecektir. Yapamazsan, gerekirse bilgisayarına uzaktan bağlantı kurup yardımcı olabilirim.

3. Death Mark

Death Mark Tekno Uzman

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Ekran kartının Driverleri ve windows un güncel olduğundan eminsiniz

4. hasanc00

hasanc00 Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Güncel heralde aygıt yöneticisinden güncelle dedim güncel dedi. normalde daha fazla fps almam gerekmiyor mu onu bi öğrrensem. bir de tw ile bağlanıp yapabilcek var mı

Sayfayı Paylaş