1. Webtekno Forum bünyesinde genel forum çalışmaları yapıyoruz. Çalışmaları sonucunda ilk detayları öğrenmek isteyenler hemen buraya tıklayarak ilgili konuyu inceleyebilirler.
    Duyuruyu Kapat

Çözüldü/Cevaplandı Forum'un Bunca Zamandır Bu Kadar Boş Olması

Konu, 'Webtekno İstek, Öneri, Bilgi' kısmında Lazanya Adam tarafından paylaşıldı.

1. Lazanya Adam

Lazanya Adam Tekno Prof Webtekno Forum Üyesi

Beğenilen Mesajlar:
    149
    Ödül Puanları:
    50
    Forum açılalı neredeyse 2 sene olmuş ancak forum o kadar boş ki nasıl oluyor anlamadım. Boştan kastettiğim kayıtlı kullanıcı olmaması. Şimdi bana demeyin forum yeni yeni gelişiyor diye ne yenisi ya 2 sene olacak. Hadi sıfırdan bilinmedik bir forum olsa tamam derim ancak bu Webtekno'nun forumu ve Webtekno'nun da oldukça takipçisi var demek istediğim forum bu kadar boş olmamalı. Webtekno kendi sayfasında neden forumun reklamını yapmıyor? Örneğin Ben resimdeki gibi Webtekno sitesindeki sol pencereden şans eseri forumun olduğunu öğrendim. Kısaca forum destek görmüyor desteklemiyorlar.

Çevrimiçi üyeler kısmına bakın daima aynı isimleri görürsünüz. Kayıtlı Kişiler sayfasında 359 sayfa mevcut her sayfada da 20 kullanıcı var yani 20x359= 7180 forumda 7180 kayıtlı kullanıcı var bunların %90'ı foruma girmiyor. Gördüğünüz gibi aslında kayıtlı kullanıcı da oldukça fazla ancak forumu aktif kullanan yok.

Sonuç olarak forumun bunca zamandır gelişmesi gerekirdi.

2. Creative

Creative Webtekno Forum CEO Yetkili Kişi Admin

Beğenilen Mesajlar:
    673
    Ödül Puanları:
    140
    Henüz Webtekno olarak bir reklam verilmedi evet. Fark ettiyseniz reklam demişken diğer forumlar gibi orasından burasından reklam çıkan bir forum değiliz.

Webtekno Ailesi olarak YouTube kanalımız olsun sosyal medya üzerinden henüz "Bizim bir forumumuz var, gördünüz mü?" gibi bir hatırlatma yapılmadı, yapılırsa burası çoşar diye düşünüyorum.

Forumların artık boş kalmasının sebebi tamamen sosyal medya (facebook, instagram vb.) yüzündendir, önceden forumlar konuşma ve tartışma alanlarıydı. Ancak artık millet olarak önümüze gelenleri sadece okumakla ve bilgi almakla daha iyi olduğumuzu düşünüyoruz. (Bence)

Webtekno Forum Ekibi olarak gerekli birimlere aktarım yapıldı, yakın bir zaman içerisinde kendilerinden geri dönüş alacağımızı biliyoruz. Bizi tanıtsalar dahi sosyal medya etkisi olduğundan dolayı sanmayın ki burası dolacak taşacak, bu ve bunun gibi etkiler yüzünden forumlar her zaman zarar göreceklerdir.

Her şeyi zamana bırakacağız..

İyi forumlar. :wink:

3. scorpion

scorpion Tekno Prof Webtekno Forum Üyesi

Beğenilen Mesajlar:
    217
    Ödül Puanları:
    75
    Şu an donanımhaber haricinde aktif bir forum tanımıyorum. @Creative'in de dediği gibi, bu tamamen sosyal medyadan dolayı kaynaklanan bir durum.

Gerçekçi olmak gerekirse webtekno'nun rakipleri bile aktif değilken buranın yakın zamanda canlanacağını düşünmüyorum.

Foruma üye getirmeyle her şey bitmez. Üyeyi forumda tutacak, ilgisini çekecek şeyler lazım.

Kısacası webtekno forum olarak daha çok yol katetmesi gerekiyor.

4. Death Mark

Death Mark Tekno Baron Webtekno Forum Üyesi

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Aynen öyle Forumun öncelikle doğru düzgün tanıtılması gerekiyor youtube kanalında ise foruma falan bakmayı unutmayın kayıt olmadıysanız kayıt olun destek çıkın falan gibi sloganlarda kullanılmalı gerçekten forum çok boş

5. Lazanya Adam

Beğenilen Mesajlar:
    149
    Ödül Puanları:
    50
    Forumun forum ruhu yok açıkçası. İlginç konular açılsın konuşalım tartışalım bilgi ve fikir alışverişinde bulunalım beyin fırtınası yapalım ben bunu istiyorum. Foruma ilgi çeken konular gerek.

Ek olarak bence sosyal medya ile ilgisi yok. Dediğim gibi tartışmalı konular açılmalı insanların ilgisini çekebilen. Felsefi, düşündürücü, ilham verici, bilgilendirici, kültür, tarih konuları olabilir.

Hatta forum üye çeksin diye Webtekno örneğin "bir sonraki sağlamlık testi nasıl olsun Webtekno Forum -vesaire konu başlığı- altında bunu bize bildirin" bile diyebilir.

Son düzenleme: 13 Şubat 2018
  6. Death Mark

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Bence Canlı yayında yapmaları lazım çok etkisi olur her hafta 20dk lık bir süreçte sorulan sorular cevaplansın çok etkisi olur

7. scorpion

scorpion Tekno Prof Webtekno Forum Üyesi

Beğenilen Mesajlar:
    217
    Ödül Puanları:
    75
    Var kardeşim, maalesef var. Bunu eski forumlara bakarak gayet net anlayabilirsin.

İnsanlar artık forumlara yazmak için değil, sadece bilgi almak için giriyor.

Sosyal medya forum ortamlarını bitirdi.

8. Lazanya Adam

Beğenilen Mesajlar:
    149
    Ödül Puanları:
    50
    Keşke hem bilgi almak hemde bilgi vermek için girseler ben bunu isterim. Konuşalım tartışalım bilgi ve fikir alışverişinde bulunalım....

Creative ve scorpion bunu beğendi.
  9. Death Mark

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Dediğim gibi reklam şart soru sormaya bile sadece birkaç kişi giriyor koca bir hafta boyunca

10. Setry

Setry Tekno Soylu Yetkili Kişi Tekno Mod

Beğenilen Mesajlar:
    1.408
    Ödül Puanları:
    190
    YouTube kanalından reklamı yapılsa biraz daha üye gelir.
    Forumun canlandırılması imkansız değil

11. Death Mark

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Canlı yayın yapılsa insanlar burayada soruları yazıp cevaplamalılar ki forum canlansın

12. Zusth

Zusth Tekno 先生 Yetkili Kişi Tekno Mod

Beğenilen Mesajlar:
    220
    Ödül Puanları:
    95
    Hocam yanlış anlamayın ve bunu bir eleştiri olarak görün ama sizin bu gibi açıklamalarınızı düpedüz hakaret olarak görüyorum artık. ''Her şeyi zamana bırakacağız...'' Daha ne kadar zamana bırakacaksınız? Bir yıl geçti hala üye sayısı bir elin parmak sayısını geçmiyor, ilgisiz yöneticiler ve gereksiz her şeye gönderi atıp, konu açanlar yüzünden adeta çöplüğe dönmüş durumda forum. Bunun sebebi belirttiğiniz gibi ''tamamen'' sosyal medya ve birimi unsurlar değil. Siz, başarılı bir forum yönetmek istiyorsanız reklam gibi şeylerden önce, kendi ilginizi göstermeniz lazım. Hayatın her yerinde böyle, YouTube kanalı ile ilgilenmeseniz bu kadar abone sayısına ulaşabilir miydiniz veya gündelik haberleri oluşturmasanız bu kadar kitleye sahip olabilir miydiniz? Mobil oyununuzla ilgilenmeseniz, o kadar oyuncu sayısı mümkün olur muydu? İşin özüne gelirsem forumun aktif olmamasını ''sosyal medya'' denen unsura bağlamak bence baştan savma ve zamanında olduğu gibi insanları geçiştirmek için bir açıklama. Sonu neyle bitti geçtiğimiz sene açtığımız konunun? İzmo Bilişim'in başındaki şahıs bile cevap verdi, ancak verdiği sözlerin hiçbiri tutulmadı. Kısaca geçiştirmek veya daha doğrusu; forum işini ciddiye almamaktı amaç(tabii bunu insanlara açıklasaydınız da vaktimiz yenmemiş olsaydı bari). Konu altındaki herkes elbette bir süre daha forumda aktif olarak kaldı, ancak forumu ayakta tutmak için gönüllü olan insanları da sonrasında kaybettiniz.

Daha başından belliydi gerçi baştan savma bir proje olacağı. Sınırlı sayıda üye alacağız diye sitenizden reklamını yapıp bu ''sınırı'' bile aştınız. Gerçi ilgisizliğiniz Facebook sayfasına da yansımış durumda... Nerede o eski Webtekno, gönderi beğenileri ve yorumları bile yerlerde artık.

Dediğim gibi eğer eleştirimi agresif bulduysanız kusura bakmayın, ancak bir yıl önce terk ettiğim forumu geri döndüğümde hiç gelişmemiş durumda görüp, böyle bir açıklamayı okuduktan sonra yazmak zorundaydım.

13. Death Mark

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Katılıyorum doğru

14. Creative

Creative Webtekno Forum CEO Yetkili Kişi Admin

Beğenilen Mesajlar:
    673
    Ödül Puanları:
    140
    Sevgili @Zusth Kasım ayında bayrağı devir almış bir yöneticiyim. Benim için mazide kalan mazide kalır. Forumun gidişatı hakkında her zaman umutlu oldum, benim bu umudumu da kimsenin kırmaya niyeti yok.

Eleştirebilirsiniz en doğal hakkınızdır, ancak eleştirirken dikkat etmeniz gereken unsurlara dikkat etmemişsiniz. Söylediğim gibi Kasım ayından beri görevimin başındayım, bunun üzerinden belli bir süre geçer ve forum içerisinde değişiklik görmezseniz işte o zaman haklı duruma düşersiniz.

Saygılarımla.

15. Death Mark

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Belirli süre geçmedimi? Kasım ayını geçeli 4 ay oldu daha ne kadar bir süre geçmesi gerekiyor 5 yıl falan mı en kısa zaman içerisinde bir şeyler yapılması gerekiyor forumun gidişatı hiç iyi değil

16. Setry

Beğenilen Mesajlar:
    1.408
    Ödül Puanları:
    190
    4 ay içinde ancak forum düzenlendi.
    Hâlâ da düzeltilmesi gereken bir sürü şey var bunun geçen zamanla bir alakası yok her şey yavaş yavaş düzelicek.
    Ayrıca @Creative 'in elbette foruma gelmesiyle bir çok şeyi yaptı ve hâlâ forumu düzenlemek için elinden geleni yapıyor. @Creative sihirli bir melek falan da değil ki forumun üye sayısını o arttırsın. Adminin üzerine gitmeye bence gerek yok.

Creative bunu beğendi.
  17. Death Mark

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Uğraştığını biliyoruz diğer yetkililerede reklam konusunda konuşmalı diyoruz forumun gidişatı tam olarak beklendiğimiz gibi değil bir şeyler yapmalıyız diye tartışmalılar orada bir sürü admin ve mod var 2-3 yetkili kişi dışında kimse takılmıyor bakmıyor bile

18. Setry

Beğenilen Mesajlar:
    1.408
    Ödül Puanları:
    190
    Evet zaten bakması için o 2-3 kişiyi yetkilendiren; bakmayanlar zaten
    Creative elinden geldiğince ofisle iletişime geçiyor.

19. Death Mark

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    115
    Bizim taleplerimizin ciddiye alınacağını hiç sanmıyorum aksini iddia etti doğrusu söylemeye çalıştım

20. Setry

Beğenilen Mesajlar:
    1.408
    Ödül Puanları:
    190
    Ciddiye alınmıyor bence de Ancak bu kesin değil her şey değişebilir.
    info@webtekno.com a mail atabilirsin
    Veya
    İletişim - iZMO

Sayfayı Paylaş