İnternet Servis Sağlayıcımı Değiştireceğim.

Konu, 'TürkNet' kısmında Emirhan KSKN tarafından paylaşıldı.

?

TürkNet'e Geçmeli Miyim ?

1. Kesinlikle Geçmelisin !

2. Kararsızım ...

3. 10 Metre Yakınına Yaklaşma !!!

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
  1. Emirhan KSKN

Emirhan KSKN Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Şuan TTNET kullanıyorum. Türknet'e geçmek istiyorum. Kotasından vb. dolayı daha iyi. Duyduğuma göre modemi onlar vermiyormuş. Eski modemimi kullanıyorlarmış. Peki eski modemim yoksa ne olacak, para verip almak zorunda mıyım? Genel olarak Türknet'i bana açıklayabilir misiniz ?. Kullanan dostlarım, interneti bağlarken neler yaşadınız. Sıkıntın oldu mu? Bunu bana detayı bir şekilde anlatır mısınız ?

2. AlperenAtik

AlperenAtik Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    147
    Ödül Puanları:
    43
    TTNET'de hatırladığım kadarıyla süreniz dolmadıysa cayma parası ödemek zorundasınız.

3. krksz41

krksz41 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    hiç kullanmadım ama altyapısı sağlam olan yerlerde Superonline gayet iyi ve kopuntusuz çalışıyormuş.bence burda genel anlamda bir araştırma yapıp daha sonrasında çevrenizde yaşayan insanların kullandıkları internetler hakkında bilgi alıp, memnunlar mı değiller mi? hatta mümkünse bi gir internete bir kaç gün dene indirme yap falan (yakınındaki kişlerden) daha sonrasında ona göre karar verip öyle al derim.bulunduğum yerde ne bir altyapı nede sağlam bir internet sağlayıcısı var.o kadar internetle uğraşıyorum internete giremiyorum.böyle bir saçmalık yok diyebilirim :pensive:

4. dogankurye

dogankurye Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Olayı ben söyle kısaca sana acıklayayım altyapı çalışmalarını devlet gerçekleştirir ve hatlar üzerinde belirli seviyede bir internet geçmektedir.Devlet ise bu interneti ya vatandaşa direk kendi satar ya da şirketlere satar şirketlerde gelir sana satar.Yani bir şirketin bölgede internetinin kötü olması demek bu onun altyapısı ile ilgili değil devletin altyapısı ile alakalıdır.Diğer yandan ise şirket internet hızı üstünde kendine ait olan ayrılmış hızda tam kullanıma sahiptir.İndirme hızın vs gibi konularda çeşitli kısıtlamalara gider o da ayrı bir konu.

Not: Yüksek ihtimal açılış kampanyası yapmışlar.Fiyat ve internet çok çok uygun kaçırma derim.Hatta ben bile geçmeyi düşünüyorum şimdi.

Son düzenleme: 8 Ağustos 2017
  5. krksz41

krksz41 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    altyapıdan kastım fiber altyapı :blush: bide internet sadece kabloyla değil vericilerlede gelebiliyor, hatta bizikisi öyle.kabloyla değil vericiyle alıyoruz interneti...sağlam altyapısı olan derken yanlış bir tabir kullanmışım. bu dediğim internet sağlayıcılarını kastetmek istemiştim.son olarakta hepsi aynı altyapıyı kullanıyor mantıuğıyla bakarsak sadece kota ve az çokta hız farkı olur diyebilir.ama öyle olmuyor :blush: TTNet kullanıp memnun olduğunu söyleyen 1 kişi dahi görmedim şimdiye kadar.yani hem altyapıyla hemde sağlayıcıda bitiyor iş.

6. Yahya E.

Yahya E. Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    ttnet pişmanlıktır.... vodafone' geç pek fazla ev mevcudu yoksa çekirdek aile kış kampanyası al kota aşılsada birşey olmuyor fazla değişiklik hissetmiyorsun ortalama indirme hızı 700kb-1mb

7. Emirhan KSKN

Emirhan KSKN Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Peki TürkNet yeni modem veriyor mu yoksa eski modemle mi devam ediyorum ?

8. Yahya E.

Yahya E. Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    he kardeşim orası biraz uğraştırabilir biz ttnet'ten vodafone geçtiğimizde boşuna para vermeyelim diye modem almamıştık eski modemi yen operatörüne tanıtman gerekiyor pc ile modem arasında LAN bağlantısı kurup mesela bizim modem zyxel 192.168.1.1. bu ip adresi modemlere göre değişiyor o adrese gitip operatörn veya modem teknik servis'in talimatları ile yeni operatörü modeme tanıtman lazım olay budur :blush:

bu kadar uğraşmak istemiyorsan yeni modem al

9. Kesik

Kesik Tekno Kalfa

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Türknet'e de bir bakın derim baya iyi paketleri var, arkadaşım geçecekti şu an memnun mu vs öğrendiğimde bu yazıyı editlerim.

10. Emirhan KSKN

Emirhan KSKN Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bekliyorum arkadaşlar. 2 ay sonra TTNET taahhütüm bitiyor. O zaman geçeceğim.

11. krksz41

krksz41 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    kaç, canını kurtar kardeşim :blush:

Emirhan KSKN bunu beğendi.
  12. Ghastly

Ghastly Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    116
    Ödül Puanları:
    43
    Bu TürkNet olayı ne ben daha yeni duydum. D-Smart kullanıyorum da pek memnun değilim açıkçası, ayın ortasında AKN geliyor internet b.k gibi.Sinir bozuyor. TürkNet'e geçsem mi? Geçsem internet hızı kotası akn vs. açıklar mısınız?

13. TDOSCU

TDOSCU Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    TTNET ile yaşadığım sorunlar vardır modemi kapatıp açtığım için para yazılmış. :grinning:

14. Yahya E.

Yahya E. Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    benim akn 5 gün sonra geliyor :S

15. Emirhan KSKN

Emirhan KSKN Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler oylara göre tercih yapacağım. Bilen bilmeyen herkes fikrini belirtsin !!!

Sayfayı Paylaş