iPhone kullanmalıyım ? (Yardımcı olursanız sevinirim)

Konu, 'iOS' kısmında CİLDİROGLU tarafından paylaşıldı.

?

iPhone kullanmalımıyım ? Hangi seriden ve Gb başlamalıyım?

Bu anket 10 Temmuz 2018 21:46 tarihinde sona erecektir.
  1. Hayır

2. Evet. 6 16gb

3. Evet. 6 32 gb

4. Evet. 6s 16gb

5. Evet. 6s 32 gb

6. Evet. 7 16 gb

7. Evet. 7 32 gb

Birden fazla oy kullanılabilir.
Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
  1. arasara

arasara Tekno Prof

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Point Blank Süper Lig heyecanı 2. hafta ile devam ediyor
    Birbirinden güzel hediyeler sizleri bekliyor!!
    Canlı Yayın:

2. CİLDİROGLU

CİLDİROGLU Tekno Kalfa

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim öncelikle çok teşekkür ederim güzel konuştun kendi yaşadıklarını anlattın teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için.

Şimdi bana hafızada lazım hızda ve çekim iyi olacak arkadaşta 6s 16 var yetiyor diyor ama alınca biraz yüksek hafıza alacaksın dolar iki gün sonra 32 yeter mı bilemiyrm ama önce para konuşuyor işte paran varsa bu dünyada kralsin adım atıyorsun para gönül ister 7 hatta yeni çıkacağını ama taş çatlasın 2 yani kardeşim ama dersin 2 yi veren 2.5da verir haklısın laf yok orta seviyede bişey lazım uzun kullanırım bende 16gb Discovery var 3 yıldır kullanıyorum tak yarın alackta değilim ama aklıma yatması lazım benim iki gün sonra pişman olmicn oyuzden 7 al dersin lafım yokda pahalı kardeşim bana göre yani ama oraya 7 serilerini falan ekledim bakalım ne diyorlar diye arkadaş var telefon alim satım yapıyor 6 32 yeter dedi ama işte akil akıldan üstündür bilemiyrm kardeşim ne yapayım bilemedim

3. Linuxcu

Linuxcu Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    72
    Ödül Puanları:
    28
    İphone 7 Bence İyi Gelebilir Böyle Yeni Özellikler Var Ağırlık Azatılmış.

CİLDİROGLU bunu beğendi.
  4. krksz41

krksz41 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Rica ederim küçücük bir yardımımız bile dokunuyorsa ne mutlu bana.Okul bitmişken, Yaz aylarımı değerlendirmek için bir işe girdim, hergün birkaç kişi fotoğraf çekilmek istiyor, bende alıp çekiyorum.Bugün elime bir samsung aldım, tahminimce s5 yada j serisinin üst modellerinden biri(bunlar dğeilse bunların alternatifi olabilecek diğer seri telefonlardan öyle diyim) telefonu elime aldım nazikçe ses açma yada kapama tuşuna ya hafifçe basmışımdır yada basmamışımdır öyle söyliyim kapama yani kilit tuşuyla uzaktan yakından ilgim olmadı telefon kendiliğinden kapandı.Adama dedim işte telefon kilitlendi galiba bakar mısınız diye adama verdim kapama tuşuna basmışsın galiba telefon kapanmış dedi :grinning: dedim yok abicim elimi sürmedim bi yerine aldım kapandı dedim(bu arada da hiçbir sinyalmiş kapanma ekranıymış vs hiçbiri gözükmedi)aldı adam tamam dedi ben açar çağırırım seni dedi.Adam aldı eline bende bu arada iş yaparken çaktırmadan izliyorum adam açma tuşuna basıyo telefon açılmıyor :grinning: ben dedim şimdi gelip benden bilmesin bu falan derken adam çıkardı bataryayı vs taktı çıkardı açılmadı sonra koymuş masaya işini arkadaşının telefonundan mı hallediyodu yada açılmış arkadaşının telefonundan mı başka bişey bakıyodu orasını bilemiyorum.(başka işle meşgulgün o sırada)neyse işte geri döndüğümde adam açmış telefonunu bakıyodu 15-20dk geçti yaklaşık aradan.Başka bir samsung telefon yine dediğim telefonlardan biri buda, adam 1500-2000TL para vermiş kamera iki saat odaklanamıyor.Bide bazıları telefon odaklanırken çıkan flashı da fotoğraf çektim sanıyor. 1 kere basıyorum odaklanmaya çalışıyo, odaklanmassa bida basıyorum yine odaklanmaya çalışıyo sonunda odaklanıyo 3.ye çekiyorum 1 fotoğraf için 2 defa ekrana dokunup 3 tane flash patlatmam gerekti.Adam anlamayınca hayliyle 3-4 foto çektim sanıyo sağol kardeşim diyo diyorum adama abi dur bittane daha çekiyim falan diye yani neresinden baksan rezalet gibi bişey :blush: artık alıştım öyle demeye bugün iphone verdiler ne odluğunu göremedim ama 6-6s yada7'ydi.Aldım elime 1 defa odaklamaya tıkladım hemen odaklandı, 2.ye basmadım yine otomatik odaklandı.Bide flash falanda patlatmadı.3 tane çektim hemen.yani kamera konusunda android 3-0 geride gidiyor diyebilirim.Ben sürekli film dizi izleyen biriyim.telefonum youtubeden 480p üstü kalite göstermeyince telefonun 480p ekrana sahip olduğunu anladım göstermediğini anlamış oldum.720p diye aldım ama neyse artık 2 yıl geçmiş üstünden(lg g3 stylus=pişmanlık, almayıp telefonsuz kalın daha iyi) baktım telefon 720p veya 480p izlerken çok farkı olmuyo,bende 480p indirdim.bir bölüm 150mb geçmiyodu.16gb sd karta 5 sezonluk her sezonu 13-15 bölüm olan dizi sığdırdığımı bilirim.Dizi film izlerim dersen 720p izliycek olsan bir bölüm 400mb olsa 10-12 bölüm indirir bu işin için 5 gb yer ayırırsın.Sistemdi uygulamalardı vs içinse 10gb desen kaldı 17 gb yerin.Resim video 10gb yer ona ayırsan kaldı 7gb boş yer.hadi 2gb da diğer güncellemerle falan gitse 5 gb gibi bir yerin olur.Çok video resim çekiyorum dersen 32gb mümkünatı yok yetmez :blush: anlattığım gibi bir hesabın varsa iphone 6s 32 yada iphone 6 32gb fazlasıyla işini görür diye düşünüyorum.Android düşünürüm dersen şöyle bir yönergede bulunayım, telefonu alırken telefon kasarsa root atarım olmadı rom atarım gibi düşüncelerle sakın telefon alma.Almadan önce telefonu bir eline al menüsünde göz gezdir bi kaç uygulamaya gir bişeyler çalıştır üst üste pencereler aç bi telefon kasıyomu diye bak.nakit alıcaksın anladığım kadarıyla ben olsam ya telefon markasının o ildeki ana bayisinden alırım yada reklam yapmak gibi olmasın ama hepsiburadadan alırım.Diğerlerinde muhattap bulmak gerçekten çok kolay olmuyor vede seni gittiğin zaman yanıltacak kafanı boş düşüncelerle dolduracak insanlarla karşılaşıyorsun.telefonumu 15 yaşımdayken almıştık gittiğimiz yer bir avea bayisiydi.Hatta açık açık söyliyim Kocaelinin en işlek caddelerinden birinin ortasında bulunan bir avea bayisiydi.Kadın annemin arkadaşının kızıydı.Ben o zamanlar webtekno soru-cevapta takılıyodum :blush: zenfone 7(en eski zenfone hangisiyse onu demek istedim 5de olabilir tam hatırlamıyorum) telefonun gayet stabil çalıştığını ve fiyat performans telefonu gibi bir şey olduğunu okumuştum, oraya gittik taksit yapan bir dükkana 700 TLlik telefona 1100 TL dedi taksitli.almadım tabi.bu dediğim avea bayisine gittik işte lg g3 stylus var falan filan ben lglerin ısınma sorunu olduğunu okumuştum lglere hiç bakmıyorum bile.dedim işte lg ısınıyomuş falan filan dedi yok ısınmaz bu telefon zenfone 7den iyidir falan filan .dedim ben yok olmaz.annem karıştı sonra bak bu tanıdık falan bizi kazıklamaya çalışmaz diye.Kadın bu çok iyi telefondur falan filan diyerekten 8gb'lık lg g3 stylus telefonu 900 üstü bir fiyata 24 taksitle bir güzel yutturdu bize.Şu andada telefon alamıyorum bi önceki mesajda anlattığımdan dolayı yani kısaca akıl vermek gibi olmasın ama bir mağazaya gidip şu şöyle mi bu böyle mi diye sormanı tavsiye etmem onun yerine burdan bak telefonların öelliklerine beğendiklerini yaz bi kenara git mağazaya varsa orda açıkta açtır adamlara ben buna bakıcam de falan filan dene göz gezfir beğendiğini al derim :blush: Neyse naptım böyle ya teknolojik alanda yaşadığım tüm felaketleri 15 dakikakadır yazıyorum, boş boğazlık ya inşallah sıkmamışımdır sizi kusurma bakmayın ...

Son düzenleme: 16 Temmuz 2017
    CİLDİROGLU bunu beğendi.
  5. CİLDİROGLU

CİLDİROGLU Tekno Kalfa

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Olur mu öyle şey kardeşim ağzına sağlık eline sağlık yazdın güzelce teşekkür ederim 6 yada 6s 32 GB aklımda düzlüğe çıkarsam almayı düşünüyorum kardeşim parası para bana göre ama bir kere alıyorum 3 4 sene gider inşallah çok sağol kardeşim hemen yarın alır gibi yordum seni kusura bakma aklıma yatırmaya çalışıyorum ne nedir ne değildir biliyim istedim sağol kardeşim hayırlı geceler Allah'a emanet.:blush:

6. krksz41

krksz41 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Sende sağolasın :blush: hayırlı geceler dilerim...

7. kodtayfasi

kodtayfasi Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Bana bayağı sallamışsınız gibi geliyor. Yorumlar tamamen taraflı. Babamda 2 tane iPhone 4S var kullanıyor ama nasıl kullanıyor? Aramayı cevaplarken bile bir telefon donuyorsa problem var. Şarj desen zaten prizden uzaklaşamıyorsunuz hadi hepsini geçtim telefon açma tuşuna tıkladıktan 2 saniye sonra açılıyor bende S4 mini vardı ve kesinlikle daha hızlıydı kamerası daha iyi çekiyordu ekran desen her türlü daha iyi. Neymiş güncelleme almıyormuş şu an bir çok uygulama hala kitkata destek veriyor ama güncelleme alıp iphone gibi kasıcaksa hiç almasın daha iyi. Şimdi S7 edge var 2700 e aldım kamerası iphone 7 kadar olan tüm iphonelardan daha iyi bu kesin. Gece zifiri karanlıkta ön kamerada flaş olmamasına rağmen ekran parlaklığı çok yüksek olduğu için apaydınlık fotoğraflar çekebiliyor. İphonr 7 olqn arkadaşımla karşılaştırdık onun telefonu odaklarken sanki telefona vurmuşsun gibi bir görüntü çıkarıyor ama bndeki s7 edge o kadar hızlı odaklıyorki ben bile şaşırıyorum. Ayrıca ekran olarak kıyaslamaya bile gerek yok vr kullanırken telefon efsane . Benim telefonda 32 gb hafıza bile az gelirken siz sd kart girişi olmayan telefonu 32 gb alıyorsunuz çok saçma eğer iphone alıyorsanız en az 64 128 gb almanız lazım. Yani bence 3 yıl öncenin telefonuna 2000 lira vermektense geçen senenin en iyi telefonuna 2700 tl veririm daha iyi bu kıyaslama taraflı geliyorsa aşağıda biraz kıyaslama yapayım da gerçekleri görün

8. kodtayfasi

kodtayfasi Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    iPhone 6S (2699) - S7 Edge (2749)
    2 GB Ram - 4GB Ram
    Su ve toza dayanıklık yok - Suya ve toza dayanıklılık var
    Ekranı Hd - Ekranı 2K (iphone da vr açta gör devasa pikselleri)
    Her zaman Açık ekran yok - Her zaman açık ekran var
    Edge Feedleri Edge ekran özellikleri var

Hala iphone diyorsan bi sıkıntı var

9. Raxing

Raxing Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    katılıyorum.

kodtayfasi bunu beğendi.
  10. Murat OSMA

Murat OSMA Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Almışken GB'si yüksek olanı almanızı tavsiye ederim.
    iPhone 7 128 GB olabilir. ​

11. umydn

umydn Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Samsung kullanıcısıyım. online oyun oynuyorum. Samsung'un yavaşlığından, sürekli lag olmasından vb. sorunlardan dolayı ipad aldım. Samsung s6 edge plus 4 gb ram var. İpad te 2 gb ram. İpad 2 katı daha hızlı Samsung'tan. Lag oluyor ama ara sıra server kaynaklı veya internet kaynaklı. Samsung gibi sürekli lagta değil yani. Ram boyutu göz boyamak amaçlı bence.

Ayrıca eğer online oyun oynuyorsan veya hızlı bir cihaz istiyorsan iphone almanı öneririm. iphone 6s plus 32 gb gayet net işini görür.

12. kodtayfasi

kodtayfasi Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Sen nokia 3310 al bence. Suya dayanıklığı ne zaman kullanacağım diyorsun bu öyle her gün kullanılmaz suya düşürünce lazım oluyor. Büyük pikselleri seviyorum demene cevap bile vermeyeceğim. Edge ekranın tonla özelliği var ve ben müzik için çok kullanıyorum bu biraz kişisel ama onun harici tüm cevapların sallamasyon gibi geldi.

13. Setry

Setry Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    356
    Ödül Puanları:
    63
    Katiliyorum 2 sene sonra yeni iPhone almayacksaniz iPhone almaya gerek yok güncellemeler ile telefon bozuluyor

14. krksz41

krksz41 Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    haklısın taraflıyız...apple'ın ceosu aradı az önce, satışlarını arttırmak için neler yapabileceğimizi konuşuyoduk...

umydn bunu beğendi.
  15. TDOSCU

TDOSCU Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Ben olsam samsung alırdım iphone bozulması kolay telefon ben olsam samsung tercih ederdim ben samsung tablet aldım hiçbir hata sorun yok. :confused:

16. kodtayfasi

kodtayfasi Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Ram olayında haklı olduğun için cevap yazma gereksinimi duymadım ama büyük pikselleri seviyorum konusunda hala zorluyorsun gibi geliyor. Artık 4K video,tv popülerleşiyor ve 4K çektiğin bir fotoğrafı telefondan 720P görmek çok manasız bir şey. Ve ne kadar kabullenilmese de sanal ve artırılmış gerçeklik devri geliyor. Ekran çözünürlüğü 2K iken bile pikseller o kadar büyük görünürken 720P tahmin edemiyorum. Ben beter mi sallıyorum? Burda sallama bir şey varsa yaz konuşalım onu da tartışalım. Önemli olan tartışmak ve fikir alışverişi yapmak.

17. TDOSCU

TDOSCU Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    İkinizde Mesajlarınızı Siler Misiniz? Burası GoyGoy yeri değil tartışmanızı özel mesajla yapınız. :handpointright:

18. umydn

umydn Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Okumuyorsunuz sanırım.

19. TDOSCU

TDOSCU Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları: