İstanbul’daki Uber Sürücü ve Kullanıcılarına Ceza Yağdı!

Konu, 'Gündem' kısmında Webtekno Haberci tarafından paylaşıldı.

 1. Webtekno Haberci

  Webtekno Haberci Webtekno Forum Haberci

  Kayıt:
  15 Şubat 2018
  Mesajlar:
  549
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Webtekno
  Uber, ülkemizde 2018'e pek de hayırlı giremedi. Uber sürücüleri, 2018'in başından beri gerek taksiciler, gerekse de trafik polislerinden dolayı zor anlar yaşıyorlar.

  2018 başladığından beri en hararetli ikili mücadelelerden biri olan sarı taksi vs Uber savaşının ardı arkası kesilmiyor. Şu sıralar patlak verdi gibi gözükse de aslında bu sorun, 2017’de ortaya çıkmıştı. 2018’e girdikten sonra ise olaylar artmaya başladı. Bu yılın başından itibaren Uber ve benzeri uygulamalarla hizmet veren 2214 sürücü ve 2321 yolcuya ceza kesen İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği, uygulamalar aracılığı ile yolcu taşımacılığı yapan araç sahiplerine ve bu uygulamaları kullanan kişilere ceza kesmeye devam ediyor.

  [​IMG]

  Ceza kesilen şoförlerin büyük çoğunluğu UBER uygulamasına kayıtlıyken, 2214 sürücüye 3 bin 6’şar TL’den ceza verildi. Normalde bu cezaları ödeyip çalışmaya devam eden Uber kullanıcıları yakında araç kapatma sorunuyla da başa çıkmak zorunda kalabilir.

  Yolculara da Ceza Kesildi
  Yolculuk sırasında yakalanan şoförlere ceza verilirken, bunlarla birlikte yıl içerisinde 2321 yolcuya da bu arabalara bindikleri için ceza kesildi. Kişi başı 344 TL olan ceza, Uber için verilecek kararın habercisi gibi gözüküyor.

  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri, 2017 yılı toplamında 4747 Uber sürücüsü ile içinde bulunan 5 bin 3 yolcuya para cezası kesmişti. 2016 yılında ise, bu sayı 598 sürücü ile 614 yolcu şeklindeydi.

  [​IMG]

  Uber’in ülkemizde yasaklanıp yasaklanmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz, ancak bu zamanda taksicilerin oturup 'biz ne yaptık' diye düşünmeleri gerekiyor. Magandalar gibi insanlara zarar verip, bizzat devleti tehdit etmek gibi ileri düzey açıklamalarda bulunan taksici(ler), umarım bu olayla birlikte temizlenir ve bizler de hayatımızı daha çok güvenebileceğimiz insanlara emanet ederiz.

  >İstanbul - Uber Sürücü ve Kullanıcılarına Ceza
   
 2. Zusth

  Zusth Tekno Baron

  Kayıt:
  12 Aralık 2016
  Mesajlar:
  392
  Beğenilen Mesajlar:
  160
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İzmir
  Bazı şeylere anlam veremiyorum. Vikipedi’nin engellenmesi bir gece bile sürmedi. Haliyle böyle bir uygulamanın Türkiye’de önüne geçmek için daha gelmeden engel olunabilirdi. Beni deli eden nokta ise, para denen şey sanki bana çok kolay kazanılıyormuş gibi rahat bir şekilde milletin parasına göz koyup, ceza yazmaları. İlk önce kural tanımayan, turist dolandıran ve diğer saymaya gerek duymadığım (Patlama sonrası Atatürk Havalimanı rezaleti vs.) ne pislik varsa yapan taksicilere ceza yazmak varken bu gibi oluşumlara engel olsunlar.
   
  Setry bunu beğendi.
 3. scorpion

  scorpion Tekno Guru

  Kayıt:
  14 Mart 2017
  Mesajlar:
  517
  Beğenilen Mesajlar:
  121
  Ödül Puanları:
  63
  Alayı haramzade bunların. İki senedir piyasada olan şey ne oldu da rahatsız etti?

  Taksiciler de az anasının gözü değil. Yaptıklarının dağdaki teröristlerden farkı yok.

  Ayrıca kullanıcıya ceza yazmak nedir? Anlaşılan o ki, devlet baba kasasını doldurmak için yeni yöntem bulmuş.
   
 4. Death Mark

  Death Mark Tekno Onursal

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  1.984
  Beğenilen Mesajlar:
  180
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Dead World
  Ne şimdi bu? Yazık ya cidden yazık.
   
 5. iskeletrifki

  iskeletrifki Tekno Üstat

  Kayıt:
  15 Şubat 2018
  Mesajlar:
  131
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Tekirdağ
  Taksicilere ceza uygulasalar daha iyiydi. Taksicilerin yarısı dolandırıyor. Hatta bir örnek:
   

Sayfayı Paylaş