Pc'yi performanslı kullanma

Konu, 'Bilgisayar Donanım Bileşenleri' kısmında sawaspolat tarafından paylaşıldı.

1. sawaspolat

sawaspolat Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var. Yeni bir bilgisayar satın aldım ama ciddi anlamda bilgisayara verdiğim paraya acıyorum artık. Sistem özelliklerini yazayım:

İşletim Sistemi: Windows 10 Professional

İşlemci: Intel(R) Core (TM) i7-7700K

Anakart: MSI B250M GAMING PRO 1151P DDR4

Ekran Kartı: GeForce® GTX 1080 WINDFORCE OC 8GB

SSD: KINGSTON HYPERX FURY 240 GB 2.5" SATA3 SSD 500/500 (SHFS37A/240G)

İşlemci Soğutucu: AKASA VENOM A20 775/115X/1366/2011/AM2+/AM3+/FM1/FM2 240MM SIVI (AK-LC4002HS01)

Yoğunluklu olarak photoshop, Illustrator ve corel kullanıyorum sürekli donuyor ve hata veriyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Akla gelebilecek her şeyi yaptım. Programa işlemci ve ram desteğini sona kadar verdim olmadı win7 kurdum dedim belki Windows tandır gene yok. Programların sürümünü değiştirdim oda olmadı. Driverların hepsi güncel. Aklıma tek bir şey geliyor onu da nasıl yapacam bilmiyorum “XTREME GAMING ENGINE” “MSI X Boost” “MSI Command Center” ve “Intel(R) Extreme Tuning Utility” programlarından ayarlama yapma ama bunu da nasıl yapacam bilmiyorum. Aslında biraz korkuda diyebiliriz :blush: Fazla güç verirsem zorlansa yanarsa nolacak gibisinden. Beni bu durumdan kurtarın :blush:

2. sawaspolat

sawaspolat Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    heral de kimsenin bu konuda bir bilgisi yok, veya forumda sadece oyun konuları cevap alıyor.

3. sawaspolat

sawaspolat Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tekrar Webtekno Forum'unun donanımsal ve sistemsel konularda yeterli olmadığını gördüm. Arkadaş kimsemi bu konuyla alakalı bilgi sahibi olmaz? Hadi forum üyelerini geçtim ya Adminler Moderatörler kimsenin mi bilgisi yok?

4. midgardian

midgardian Tekno Uzman

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bu programlar harici bir donma, kasma yaşanıyor mu? Günlük kullanım programları veya oyunlar gibi şeylerde? Eğer günlük kullanımda da sorunlar yaşıyorsan SSD ile alakalı bir sorun olabilir. Normal koşullarda herhangi bir farklı programdan destek almanı gerektirmeyecek kadar iyi bir sistemin var.

5. Strkey

Strkey Tekno Onursal

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    93
    Öncelikle sistemin özellikleri gayet iyi. Herhangi bir sorun çıkarmaması gerekiyordu her neyse.
    midgardian'ın dediği gibi SSD sorunlu olabilir, işletim sistemini bir hdd'ye kurup denemelisin.
    Parçaların uyumsuzluğu olarak tahmin ediyorum. Tahmin çünkü uzaktan anca tahmin edebiliriz.
    Bütün parçaları çıkarıp temizleyip yerine tekrar takmayı dener misin, en azından öncelikle bundan emin olabiliriz.
    Bir diğer öneri olarak, soğutma sistemi yeterli mi, işlemcinin termal macunu yeterli mi bunları öğrenmelisin.
    Ayrıca driver olarak nasıl bir kurulum yaptın? Windows'a mı bıraktın yoksa manuel olarak kurulumlar mı yaptın?
    Sistem özelliklerine göre konuşuyorum, üst düzey bir oyun yükleyip oynamayı dener misin? herhangi bir donma kasma olacak mı bilmeliyiz.

*Ram özelliklerini yazmamışsın.
    Ayrıca sormam gerekiyor, bu kadar iyi parçalara neden bu anakartı aldın?
    Daha iyi bir anakart hem geleceğe dönük olurdu hem ise daha iyi performans verirdi.

Sayfayı Paylaş