R7 240 VS GT730(İKİSİDE 4GB 128BİT) Hangisi daha iyi

Konu, 'Masaüstü Bilgisayar' kısmında Aigeus tarafından paylaşıldı.

1. Aigeus

Aigeus Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sayın abilerim kardeşlerim çok yakın zaman icersinde yeni bir sistem topladım (daha doğrusu satın aldım)

Satın aldığım ürünün bilgilerinde ekran kartı ASUS R7 240 GB 128 BİT olarak yazıyordu ama ürün bugün geldiğidne ekran kartımı gt730 olarak gördüm haliyle sinirlendim lakin yetkilileri aradığımda bana ellerinde kalmadığını ve bu gönderdikleri ekrna kartının oyunlarda daha iyi performans verip daha pahlaı olduğunu söylediler ama istersem değiştirebilirmişim sizce değiştirmeme gerek varmı? Bu arada SATIN ALDIĞIMsistem dandik özellikleri aynen şöyle:

8GB DDR3 1600MHZ RAM

İntel İ7 720QM 1.6-2.8 GHZ İŞLEMCİ

EKRAN KARTI-----

ESONİC 1156 ANAKART

2. Ghastly

Ghastly Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    115
    Ödül Puanları:
    43
    İkisi de yaklaşık aynı performansa sahip. Nvidia göndermeleri daha güzel olmuş bence. Bir tık üsttedir Nvidia.

3. Aigeus

Aigeus Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumun icin cok tesekkürler . Bir sorum daha var bir baska pc de intel core i5-650 3.2 ghz vardı ama ben bu işlemciyi almayı tercih ettim sence düzgün bir karar mı ?

4. Ghastly

Ghastly Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    115
    Ödül Puanları:
    43
    Onun GHZ yüksek ama bunun modeli daha üst. Ama sen prof işlerle uğraşmıyorsan i7 pek işine yaramaz. i5 alsaydın bütçeden artardı. İşine de yarardı.

5. Aigeus

Aigeus Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok dostum ikisininde fiyatı aynıydı sadece i5 li olanın hdd si 1tb di bunun 320gb ucuz bişey zaten Oyun oynamak için doğru tercihmi vermişim

6. Ghastly

Ghastly Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    115
    Ödül Puanları:
    43
    i5 1tb olanını alsaydın daha iyi olurdu bence. Ama i7'li olanla da güzel oyun oynanabilir sorun değil. Bir dahaki alışverişinde daha dikkatli olmanı tavsiye ederim. i7 diye gözünüz kamaşmasın. i5'in son versiyonu i7'nin ilk versiyonundan iyidir.

7. Aigeus

Aigeus Tekno Stajyer

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    i5 650 3.2 ghz yerine i7 72QM 1.8 GHZ almak daha mantıklı degilmi ? Bu arada büyük ihtimal ekrna kartımda bir sıkıntı var eski çöp ekran kartımda bile csgo da en düsükte 90 fps alıyordum bunda 30 fps alıyorum gidip r7 ile değiştiricem bugün

8. Ghastly

Ghastly Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    115
    Ödül Puanları:
    43
    i5 bence daha mantıklı. Harici ekran kartını kullanıyor olabilir ayarlarına bi bakın.

Sayfayı Paylaş