1. Webtekno Forum bünyesinde genel forum çalışmaları yapıyoruz. Çalışmaları sonucunda ilk detayları öğrenmek isteyenler hemen buraya tıklayarak ilgili konuyu inceleyebilirler.
  Duyuruyu Kapat

Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor Sorunu Çözüm

Konu, 'Akıllı Telefonlar' kısmında erolburcu tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. erolburcu

  erolburcu Tekno Çaylak Webtekno Forum Üyesi

  Kayıt:
  27 Nisan 2018
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  5
  Günümüzde akıllı telefon sahibi olan kullanıcılar istedikleri zamanlarda herhangi bir ortamda Wİ-Fİ özelliğine bağlanarak internet ortamında gezme olanaklarına sahip olabilmektedirler. Bunu yapmaları için öncelikle bulundukları yerde herhangi bir tane Wİ-Fİ özelliği bulunduran modemin bulunması gerekmektedir. Daha sonrasında modeme bağlanarak sizlerden istenilen şifreyi girerek Wİ-Fİ özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Wİ-Fİ özelliğini açmak isteyen kullanıcılar telefonlarında bulunan perde sekmesini aşağıya çekerek WİFİ sekmesine tıklamaları durumunda çevrelerinde bulunan bütün WİFİ sinyallerini algılayabilmektedirler. Fakat burada asıl sorunumuz olan telefonum WİFİ sinyallerini göremiyor konusu olacaktır. Bunu da detaylı bir şekilde araştırmaya tabi tuttuğumuz zamanlarda sizlere farklı alternatif seçeneklerini sunabilmekteyiz. Telefonum WİFİ sinyallerini görmüyor diyen kullanıcılar aşağıdaki konumuzda sorununun çözümünü bulabilirler.

  Telefonum WİFİ Sinyallerini Görmüyor

  Telefonları Wifi’ye bağlanamayan kullanıcılar yapmaları gereken iki seçenek yer almaktadır. Bunlardan birincisi ise bağlanmak istedikleri WİFİ sinyallerini test etmeleri gerekmektedir. Eğer başka bir modemden de aynı sorunları yaşıyorlar ise bu sorun genel olarak akıllı cihazlarından kaynaklanmaktadır. Fakat durum modemden modeme değişiklik gösterebiliyorsa bu durum modemden kaynaklanmaktadır. Bunun çözümü içinde modem üzerinde yer almakta olan RESET tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Eğer sorun devam ediyorsa hizmet aldığınız yere başvuruda bulununuz. Telefon her modem WİFİ sinyallerine aynı tepkiler veriyorsa başta da belirttiğimiz üzere sorun telefondan kaynaklanmaktadır. Teknik arıza olması esnasında garanti değişimine göndermeniz lazım. Fakat yazılım ile ilgili sorun bulunuyorsa sistem ayalarını sıfırlamanız durumunda sıkıntıdan kurtulabileceksiniz.

  Kaynak
   

Sayfayı Paylaş