Windows 10 neredeyse 13 saattir güncelleştirme yapıyor

Konu, 'Windows' kısmında radyoaktif tarafından paylaşıldı.

1. radyoaktif

radyoaktif Tekno Uzman

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar iyi günler. Windows 10 Enterprise 64 Bit sistemim sanırım kendisini 1503 sürümden 1703 sürüme update ediyor lakin bunu 13 saattir sürdürüyor.

Güncelleme başlamadan önce notebook wifi üzerinden internete bağlıydı ve bu şekilde güncelleme başladı, şu anda da %100 olmasına rağmen hala devam ediyor gözüküyor. Güncelleme başlayıp, bilgisayar yeniden başladığında wifi de kapanıyor mu yoksa? Zira eğer öyle ise ethernet kablosunu takacağım.

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

2. Setry

Setry Tekno VIP

Beğenilen Mesajlar:
    363
    Ödül Puanları:
    63
  3. radyoaktif

radyoaktif Tekno Uzman

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Notebook Windows Update'e Wifi ile internete bağlıyken başladı ve 13 saattir güncelleştirme sürüyordu ve ekranda güncelleştirme %100 gözükmesine rağmen hala masaüstü açılmıyordu. Bende diyorum ki;

Update sırasında bilgisayar yeniden başladığı için Wifi devre dışı kaldı da tekrar internete bağlanamadı mı? Ki bilgisayar, güncellemeyi tamamlamak için gereken son update dosyalarını sistem yeniden başladıktan sonra çekemedi? Bu ihtimale karşı notebook'u kablolu olarak internete mi bağlayayım dedim.

Lakin demek ki notebook internete Wifi üzerinden bağlıyken ilk update'i başlattığımda sistem, update dosyalarını bilgisayara önce indirdi ondan sonra da sistemi yeniden başlatıp o dosyaları yükledi. Yeniden başladıktan sonra internete ihtiyaç duymadı yani.

4. Strkey

Strkey Tekno Onursal

Beğenilen Mesajlar:
    276
    Ödül Puanları:
    93
    Sistemi kendi kapatıp açıyorsa sorun olmaz. Uzun sürmesi ise gayet normal, bkz. this is Windows.

radyoaktif bunu beğendi.
  5. TDOSCU

TDOSCU Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Windows 10 güncellemeleri kaldırmak için bunları yap veya cevabımı oku: :blush:

Denetim Masasını > Programlar Ve Özellikler > Yüklü Güncelleştirmeleri görüntüle > Sonra ise bir güncelleme şeçip kaldıra basacaksın çok kolay.

NOT: Windows 10 güncelleme yapma kapalı olsa bile güncelleme yapmasının sebebi otomatik güncelleme yapılmasıdır windows 10 creators uptade yüzünden otomatik güncellemeler olur.

radyoaktif bunu beğendi.
  6. Ghastly

Ghastly Tekno Guru

Beğenilen Mesajlar:
    116
    Ödül Puanları:
    43
    Normal bir şey biz geçen sene bilgisayarı bir gün boyunca açık bıraktık güncellesin diye. Güncelledi ama memnun kalmadım seviyorum Windows 7'imi <3

7. TDOSCU

TDOSCU Tekno Baron

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    En iyisi Windows XP. :sunglasses:

8. Uğurcan

Uğurcan Tekno Üstat

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları: